...:::BOZLAKCI FORUM:::...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...:::BOZLAKCI FORUM:::...

...BOZLAKCI FORUM...

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Öğrenci affında 'türban' korkusu

2 posters
YazarMesaj
gta_san_andreas71
Admin
gta_san_andreas71

Öğrenci affında 'türban' korkusu Empty
MesajKonu: Öğrenci affında 'türban' korkusu   Öğrenci affında 'türban' korkusu Icon_minitimePaz Ocak 20, 2008 3:07 am

Öğrenci affı için mücadele eden www.af2007.com Eğitim Portalı, öğrenci affının ‘türban' nedeniyle sekteye uğramasından korkuyor.

Bir yıldır öğrenci affı nedeniyle mücadele eden www.af2007.com Eğitim Portalı, üniversitelerdeki ‘türban' sorununun gündeme getirilmesi nedeniyle öğrenci affının çıkarılmasının sekteye uğramasından korkuyor. www.af2007.com adına ANKA'ya açıklamada bulunan başörtülü bir genç olan Emine Çiçek, Türkiye'nin her yerinden farklı görüşlerdeki on binlerce kişinin öğrenci affını beklediğine değinirken, buna karşın Milli Eğitim Bakanlığı'nın konu ile ilgili bir adım attığını göremediklerini anlattı. Özellikle son dönemde ortaya çıkan türban konusunun da kendileri açısından ‘korku' yarattığını kaydeden Çiçek, “Başörtüsü konusu herkesin kişisel tercihidir, eğer üniversitede bir yasak varsa biz buna uyarız. Bizim istediğimiz sadece okumak” dedi.
-“HAYDI KIZLAR KOCAYA KAMPANYASI OLMASIN”-

Öğrenci affının bir başörtüsü affı gibi lanse edilmesinden de korktuklarını dile getiren Çiçek, “Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik haydi kızlar okula kampanyasından bahsetti. Bu gerçekten güzel bir kampanya ama, gençlere okuma hakkı verilmezse bu haydi kızlar kocaya kampanyası olur. Yıkılan hayaller var, bunları da göz ardı etmemek lazım” dedi. Eğitim mağdurları olarak türban affı beklemediklerini sadece okumak istediklerini söyleyen Çiçek, “Bakanımızdan konu ile ilgili bir açıklama bekliyoruz. Lütfen başörtüsü konusunu da öğrenci affına dahil etmeyin” dedi.
-ÖĞRENCİ AFFININ ‘TÜRBAN' NEDENİYLE ÇIKMAMASI VİCDAN AZABI ÇEKTİRİR”-

Çiçek, bir yıla yakın bir süredir www.af2007.com Eğitim Portalına üye on binlerce kişi ile öğrenci affı için çalıştıklarını dile getirirken, “Ben başörtülüyüm, arkadaşlarımız 1 yıldır bu af için mücadele veriyor. Eğer ki bu af türban yüzünden çıkmazsa ben vicdan azabı duyarım. Öğrenci affı türban affı değildir. Biz okumak istiyoruz ve bir yasak varsa biz buna uyar başımızı açarız” dedi.
BozlakciSefa
Admin
BozlakciSefa

Öğrenci affında 'türban' korkusu Empty
MesajKonu: Geri: Öğrenci affında 'türban' korkusu   Öğrenci affında 'türban' korkusu Icon_minitimePaz Ocak 20, 2008 3:17 am

Müslüman bir toplumun müslüman gibi yaşamasını bu kadar zorlaştırıyorlar...Açıklara kimse sen niye açıksın demiyorsa kapalıyada kimse sen niye kapalısın diyemez.... Exclamation Exclamation Exclamation
https://bozlak.yetkin-forum.com

Öğrenci affında 'türban' korkusu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-