...:::BOZLAKCI FORUM:::...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...:::BOZLAKCI FORUM:::...

...BOZLAKCI FORUM...

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Blatter'den yeni futbol yasası'na onay...

YazarMesaj
gta_san_andreas71
Admin
gta_san_andreas71

Blatter'den yeni futbol yasası'na onay... Empty
MesajKonu: Blatter'den yeni futbol yasası'na onay...   Blatter'den yeni futbol yasası'na onay... Icon_minitimeÇarş. Ara. 19, 2007 1:23 pm

FIFA Başkanı Joseph Blatter, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'na yazdığı mektupta, yeni Futbol Federasyonu Yasası için teşekkür ederken, ocak ayı içerisinde Türkiye'ye gelerek, kendisiyle görüşme arzusunda olduğunu bildirdi.

Blatter mektubunda, yeni yasada özellikle bakanın denetim, gözetim yetkisinin ve Federasyon'u olağanüstü genel kurula çağırma yetkisinin kalkması, CAS'ın (uluslararası spor mahkemesi) tanınması, Tahkim ve Merkez Hakem Kurullarının Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından atanması hususlarının sevindirici olduğunu ifade etti.

Blatter, Bakan Başesgioğlu ile ocak ayında görüşme arzusunda olduğunu da belirterek, Türkiye'ye davet edilmesi halinde bunu kabul edeceğini belirtti.

Blatter mektubunda ayrıca, Futbol Federasyonu Yasası'nın geçici 1. maddesindeki, ad okunarak oylamanın yerine, kapalı oylamanın FIFA teamüllerine daha uygun olduğunu kaydetti. Yine geçici 1. maddede yer alan, seçimlerin yenilenip, yenilenmemesinin, yasa ile düzenlenmesi yerine, genel kurul iradesiyle belirlenmesinin daha uygun olacağı tavsiyesinde bulundu.

FIFA Başkanı Blatter, mevcut genel kurul tarihinin de, ocak ayında yapılacak görüşme sonrasına ertelenmesini tavsiye etti.

Blatter'den yeni futbol yasası'na onay...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» BASKETBOL MU FUTBOL MU?
» Yeni bomba Maniche
» En kaliteli futbol ligi hangisi???