...:::BOZLAKCI FORUM:::...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...:::BOZLAKCI FORUM:::...

...BOZLAKCI FORUM...

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sarkozy'nin Türkiye sırrı

YazarMesaj
gta_san_andreas71
Admin
gta_san_andreas71

Sarkozy'nin Türkiye sırrı Empty
MesajKonu: Sarkozy'nin Türkiye sırrı   Sarkozy'nin Türkiye sırrı Icon_minitimeSalı Ara. 25, 2007 9:29 am

Türkiye ile Avrupa'nın bütünleşmesine karşı çıkan Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin büyükbabası Benedict Mallah ve büyük amcası Ascher Mallah'ın Osmanlı vatandaşları olarak doğdukları Selanik'ten, İstanbul'a geldikleri, Ascher Mallah'ın Galatasaray Lisesi'nde gördüğü eğitimin ardından çok iyi dereceyle mezun olduğu ortaya çıktı.

Söz konusu gerçeği Galatasaray Lisesi'nin Felsefe öğretmeni, aynı zamanda İslam Felsefesi alanında uzman olan Oliver Chartier çıkarttı. Chartier'in bu konudaki çalışması ise AB Haber'de yayınlandı. Chartier, araştırmasında Sarkozy için, "3 kuşak ailesinin bir kısmının sığınma imkanı bulduğu Türkiye'nin, Avrupa ile bütünleşmesine karşı çıkmaktadır" yorumunu da Chartier araştırmasında, “Sarkozy'nin büyükbabası Benedict Mallah'ın döneminde Selanik Osmanlı İmparatorluğu'nun bir parçasıdır. Şehir o kadar Türk'tür ki 1881'de, 1923'te modern Türkiye Cumhuriyetini kuran Mustafa Kemal ******'ün doğumuna sahne olmuştur" denildi.

Araştırmaya göre, Ascher Mallah Selanik'te 1880 yılında, yani Mustafa Kemal'in dünyaya gelmesinden bir yıl önce doğdu. Ascher Mallah Galatasaray Lisesi'nden çok iyi dereceyle mezun oldu. Ascher Mallah'a diploması 14 Temmuz 1900'de dönemin Eğitim Bakanı tarafından verildi. Ascher Mallah Efendi diğer öğrencilerle birlikte Türk ve Fransız Edebiyatı, Arapça, Farsça, genel tarih ve Osmanlı tarihi öğrendi.

Araştırmada, “Sarkozy'nin Başkanlık seçimleri kampanyaları sırasında Nicolas Sarkozy'nin ailesinin kökenlerine ilişkin tartışmalar yaşandığı, 10 Nisan'da Tours'ta gerçekleştirdiği mitingde “Evet ben bir göçmen çocuğuyum, bir Macarla Selanikli bir Yunanlının oğluyum" dediği hatırlatıldı. Sarkozy'nin 3 Mayıs'ta Fransa'nın Montpellier kentinde yapılan mitingde “Büyükbabam tarafından yetiştirildim onu çok seviyordum. O Birinci Dünya Savaşında savaşmıştı ve bir Selanik Yahudisi olarak II. Savaşta korku duymuştu" dediği ifade edildi. Araştırmada, Sarkozy'nin Osmanlı'ya uzanan köklerine karşı tavrı, "Yahudi tarihi bilenler için bu bilgi Fransa Cumhurbaşkanının 'Osmanlı' kökenlerine ilişkin önemli bir ihmal içermektedir" diye eleştirildi.

Sarkozy'nin Türkiye sırrı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-