...:::BOZLAKCI FORUM:::...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...:::BOZLAKCI FORUM:::...

...BOZLAKCI FORUM...

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Türk F-16'larına yine taciz

YazarMesaj
BozlakciSefa
Admin
BozlakciSefa

Türk F-16'larına yine taciz Empty
MesajKonu: Türk F-16'larına yine taciz   Türk F-16'larına yine taciz Icon_minitimePerş. Mayıs 24, 2007 8:56 am

Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında Denizkurdu-2007 tatbikatı kapsamında uçuş yapan Türk CN-235 ve AB-212 kollarına 4, aynı bölgede eğitim uçuşu yapan F-16 kollarına da 2 defa Yunan uçaklarınca önleme yapıldığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruda, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığının Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında Denizkurdu-2007 Tatbikatı kapsamında eğitim uçuşu icra eden CN-235 ve AB-212 kollarına önceki gün 4 defa önleme yapıldığı belirtildi.

Önlemenin Yunanistan'ın Tanagra ve Limni meydanlarından kalkan M-2000 ve F-16 uçakları tarafından yapıldığı kaydedildi.

Duyuruda, aynı bölgede önceki gün eğitim uçuşu icra eden Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının F-16 kollarına da Yunanistan'ın N.Ankhialos ve Limni meydanlarından kalkan F-16 uçakları tarafından 2 defa önleme yapıldığı ifade edildi.

Bu önlemelerle birlikte, Denizkurdu-2007 tatbikatının başladığı 14 Mayıs tarihinden itibaren Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında Yunanistan uçakları tarafından yapılan önleme sayısı 27'ye ulaştı.
https://bozlak.yetkin-forum.com

Türk F-16'larına yine taciz
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Barzani yine tehdit etti